Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Jednota dôchodcov Slovenska - Podbrezová

Zo života seniorov


Naša organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska svojou bohatou a pestrou činnosťou patrí medzi popredné v okrese. Aktívne sa zapájame aj do všetkých podujatí, ktoré usporadúva Okresná organizácia JDS.  V tomto roku sme sa zúčastnili už na 9. ročníku OKRESNÝCH ŠPORTOVÝCH HIER SENIOROV. Ako každoročne, aj tentokrát  boli organizované v Braväcove.


Už tradične prekrásne prostredie športového areálu, ktorý leží v nádhernej prírodnej scenérii stredoslovenských hôr, prilákalo 6. júna takmer 230 účastníkov zo šestnástich obcí. Nás, Podbrezovcov, bolo osemnásť. Boli sme radi, že ako dôchodcov z iných obcí, aj nás prišiel povzbudzovať starosta Mgr. L. Kardhordó a viacerí poslanci z vyšších štátnych orgánov.


Naši dlhoroční reprezentanti  Lev Kosec a Tibor Horváth boli aj v tomto roku úspešní. Lev Kosec zvíťazil v stolnom tenise a Tibor Horváth bol druhý v hode granátom. Úspešné nás reprezentovali aj dvaja noví členovia, Zuzka Vallová bola druhá v hode kriketovou loptičkou a Marián Pančík tretí v stolnom tenise. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. Aj keď nám počasie veľmi neprialo, pred obedom sa „nebeská sprcha“ zastavila a teplé slniečko osušilo tých, čo zmokli. To nás už čakal rozvoniavajúci guľáš, ktorý v dvoch kotlíkoch varili naši hostitelia. Atmosféra bola vynikajúca, taká, aká býva na stretnutiach priateľov a bývalých spolupracovníkov. Za toto milé a hodnotné stretnutie ďakujeme organizátorom.

M. Zvaríková, preds. ZO JDS

 

Viac fotografií z tohto podujatia nájdete na podstránke FOTOGALÉRIA

Okresné športové hry seniorov


 

Za obsah zodpovedá
webmaster


dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

PREDPOVEĎ POČASIA

horehronie.sk

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.
Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Ulice miest a obcí po celom Slovensku budú našim tradičným dvojčlenným tímom patriť 22. a 23. septembra. Informačné stánky sa opäť naplnia najrôznejšími kompenzačnými a optickými pomôckami a odpoveďami na všetky vaše otázky o živote so zrakovým postihnutím. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21.9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka. Piatok 22.9. medzi 10.00 a 17.00 nás budete môcť stretnúť na viacerých miestach. Poznačte si: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach a Eurovea v Bratislave, kde sa so sprievodným slovom speváčky a moderátorky Kristíny Prekopovej uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. V krajských mestách budeme navyše merať zrakové parametre deťom v predškolskom veku a dospelým, ponúkneme vám možnosť odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka a futbalovou loptou s jeho podpisom. Tešíme sa na vás!

Výnos verejnej zbierky bude použitý na:
o špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.;
• obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;
o odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;
o oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.

webygroup

Úvodná stránka