Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

LOPEKO, n.o.

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane

 

Nezisková organizácia LOPEKO

2017

 

V tomto roku sa po prvý krát stávame príjimateľmi príspevkov získaných z 2% z daní. Predvyplnené tlačivo z tejto stránky si môžte vytlačiť, vpísať svoje údaje a údaje z Potvrdenia o zaplatení dane (získate ho od svojho zamestnávateľa) a odovzdať do konca apríla 2017 na Daňovom úrade. Existuje možnosť po dohode s nami (prostredníctvom emailu lopeko.neziskorg@gmail.com) odovzdať tieto dokumenty aj priamo v Lopeji a my ich hromadne zanesieme na Daňový úrad.

Podnikatelia, ktorí chcú darovať svoje 2% z dane vpisujú údaje našej neziskovej organizácie priamo do daňového priznania.

Naše údaje sú:

LOPEKO, n.o., Družby 302/40, Podbrezová - Lopej, 97698, nezisková organizácia, IČO: 50099001

 

Aktuálne informácie o našej činnosti môžte nájsť na našom Facebook-ovom profile.

 

2016

 

Vo februári sme zorganizovali Tvorivé dopoludnie pre deti, kde si staršie deti vyskúšali servítkovou metódou ozdobiť nádobu, vyrobili si darčekovú tašku a vyrobili a ozdobili si rámik na kresbu alebo fotografiu. Menšie deti si zatiaľ voľne tvorili s farebnými papiermi, vystrihovačkami a farbami.

 

Počas jari prebehla súťaž "Daruj knihu lopejskej knižnici a vyhraj", počas ktorej sme vyzbierali 66 kníh, ktoré poputovali do Obecnej knižnice v Lopeji.

 

Počas leta sme s deťmi podnikli 3 cyklovýlety v okolí Lopeja a okrem iného sme navštívili chovateľa exotických zvierat v Jasení.

 

Nepriaznivé jesenné počasie nám bohužiaľ znemožnilo uskutočniť poslednú plánovaná akciu v roku 2016 a to Detský výstup na Šiklov.

lopeko

 

2015

 

Nezisková organizácia LOPEKO vznikla v decembri 2015.

 

Jej záujmom je prostredníctvom získaných príspevkov z podielov na odvedených daniach (t.j. 2% z dane):

  • podporovať Materskú školu v Lopeji
  • dopĺňať knižný fond v Obecnej knižnici v Lopeji
  • organizovať voľnočasové aktivity pre deti (turistické túry, cyklotúry, tvorivé dielne, športové aktivity...)

 


 

Za obsah zodpovedá
webmaster


dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

PREDPOVEĎ POČASIA

horehronie.sk

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.
Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Ulice miest a obcí po celom Slovensku budú našim tradičným dvojčlenným tímom patriť 22. a 23. septembra. Informačné stánky sa opäť naplnia najrôznejšími kompenzačnými a optickými pomôckami a odpoveďami na všetky vaše otázky o živote so zrakovým postihnutím. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21.9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka. Piatok 22.9. medzi 10.00 a 17.00 nás budete môcť stretnúť na viacerých miestach. Poznačte si: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach a Eurovea v Bratislave, kde sa so sprievodným slovom speváčky a moderátorky Kristíny Prekopovej uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. V krajských mestách budeme navyše merať zrakové parametre deťom v predškolskom veku a dospelým, ponúkneme vám možnosť odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka a futbalovou loptou s jeho podpisom. Tešíme sa na vás!

Výnos verejnej zbierky bude použitý na:
o špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.;
• obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;
o odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;
o oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.

webygroup

Úvodná stránka