Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Separovný zber

Informácie o separovanom zbere v obci Podbrezová

V obci Podbrezová uskutočňujeme zber papiera, plastov, kovov a tetrapakov po jednotlivých častiach pravidelne každý mesiac. Pre zber textilu sú v obci rozmiestnené kontajnery na textil, ktoré pravidelne odváža zmluvný subjekt. Zber vyseparovaných zložiek prebieha nasledovným spôsobom: Občania v deň zberu v rodinných domoch vyložia plastové vrecia k nádobám na komunálny odpad a zamestnanci obecného úradu ich pozbierajú a odvezú do triediacej haly spoločnosti Ľupčianka, s.r.o. prevádzka Piesok, kde prebieha ďalšie triedenie a lisovanie vyzbieraných komodít. Počas zberu značíme do zoznamov aj váhu vyseparovaných zložiek tým domácnostiam, ktoré si napíšu svoje údaje na vyzbieraný papier alebo naplnené vrecia. Pre občanov je v obci v súčasnosti zriadené aj zberné miesto - zberný dvor, do ktorého môžu priniesť vytriedené zložky v pondelok, utorok, streda v čase  6.00 - 14.00 hod., štvrtok od. 6.00 - 14.00,  15.00-16,30 hod. Zberný dvor je zriadený v budove bývalého kultúrneho domu ALHAMBRA , Štiavnička 199, Podbrezová. Na zberný dvor môžu občania priniesť aj starú elektroniku ako napr. chladničky, práčky, televízory a tiež batérie a akumulátory. V prípade, že občania potrebujú odovzdať drobný stavebný odpad je možné po dohode s obecným úradom ho priviezť do veľkoobjemového kontajnera v areáli MB ČOV Podbrezová – Skalica alebo na zberný dvor. Do zberného dvora môžu občania priniesť aj starý nábytok alebo iný objemný odpad. 2 krát ročne (jar, jeseň) rozmiestňujeme v obci aj veľkoobjemové kontajnery na objemný odpad. Zberová spoločnosť Ľupčianka, s.r.o., ktorej odovzdávame sklo, papier, plasty, tetrapaky a kovové obaly má iné požiadavky pre triedenie a preto nižšie uvádzame čo patrí a nepatrí do triedeného zberu. Veríme, že správnym triedením skla, papiera, plastov, tetrapakov a kovových obalov sa zlepší kvalita vyseparovaných zložiek v obci a občania nebudú zbierať také odpady, ktoré nepatria do zberu (napr. linoleum, guma, polystyrén).

Ing. Igor Peťko - referent životného prostredia

 

 


 

Ako správne triediť odpad


 

Za obsah zodpovedá
webmaster


dnes je: 21.8.2017

meniny má: Jana

PREDPOVEĎ POČASIA

horehronie.sk

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.
Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Ulice miest a obcí po celom Slovensku budú našim tradičným dvojčlenným tímom patriť 22. a 23. septembra. Informačné stánky sa opäť naplnia najrôznejšími kompenzačnými a optickými pomôckami a odpoveďami na všetky vaše otázky o živote so zrakovým postihnutím. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21.9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka. Piatok 22.9. medzi 10.00 a 17.00 nás budete môcť stretnúť na viacerých miestach. Poznačte si: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach a Eurovea v Bratislave, kde sa so sprievodným slovom speváčky a moderátorky Kristíny Prekopovej uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. V krajských mestách budeme navyše merať zrakové parametre deťom v predškolskom veku a dospelým, ponúkneme vám možnosť odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka a futbalovou loptou s jeho podpisom. Tešíme sa na vás!

Výnos verejnej zbierky bude použitý na:
o špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.;
• obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;
o odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;
o oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.

webygroup

Úvodná stránka