Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

vrch Brezová - Šiklov

Dňa 12.9.2015 sa v rámci obnovy turistického chodníka na Šiklov uskutočnila brigáda, na ktorej sa zišlo niekoľko nadšencov turistiky a priateľov prírody z našej obce. Vďaka nim chodník po rokoch získal svoju tvár. Zraz brigádnikov bol o 7.00 hod. pred obecným úradom, kde boli každému účastníkovi pridelené pracovné nástroje a keďže nadšenie a chuť do práce si každý priniesol z domu, zostávalo už len premeniť ju v zodpovedne vykonanú prácu. Chodník bol poškodený a zatarasený od kalamity, ktorá naše územie postihla v roku 1996. Od tohto obdobia nebol používaný, ale to je už dnes minulosťou.  Vrch Brezová dosahuje nadmorskú výšku 696 m n.m., niekde sa uvádza aj 701 m n.m. Po výstupe na vrchol sa otvorí prekrásna panoráma Nízkych Tatier a Slovenského Rudohoria. Za priaznivého počasia výhľad siaha až po Brezno a pahorky za ním, Valaskú a neodmysliteľnú súčasť samozrejme tvoria malebné údolia Hornej Lehoty, Dolnej Lehoty a Podbrezovej s všetkými jej miestnymi časťami, ktoré je odtiaľ vidieť ako na dlani. Výstup pre menej zdatného turistu trvá max. 60 minút, zdatnejší to ale zvládne aj za 25 minút. Výhľad však určite stojí za to.

Na chodníku je ešte potrebné prekopať cca 150 metrov na jeho začiatku, vyrobiť niekoľko schodíkov pre lepší prístup, na určitých úsekoch je potrebné z hľadiska bezpečnosti osadiť zábradlie, k nemu sa pridajú informačné tabule, farebné značenie a uvažujeme na trase umiestniť aj niekoľko lavičiek, tzv. oddychových zón.

Brigády sa zúčastnili nadšenci: Martin Lupták – Lupino, Patrik Longauer, Erik Šuba, Ivan Setvák, Matúš Vaňo, Laco Adámek, Marek Adámek a Ladislav Kardhordó st. 

ŽST Lopej

ŽST Lopej

 

 

Údržba verejného priestranstva v obciÚdržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Naše poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí prispeli k skrášleniu okolia  Základnej školy v Podbrezovej, zapojili sa do brigády a pomohli pri nátere oplotenia okolo areálu školského dvora.

Ďakujeme!

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

 

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci

Údržba verejného priestranstva v obci


 

Za obsah zodpovedá
webmaster


dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

PREDPOVEĎ POČASIA

horehronie.sk

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.
Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Ulice miest a obcí po celom Slovensku budú našim tradičným dvojčlenným tímom patriť 22. a 23. septembra. Informačné stánky sa opäť naplnia najrôznejšími kompenzačnými a optickými pomôckami a odpoveďami na všetky vaše otázky o živote so zrakovým postihnutím. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21.9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka. Piatok 22.9. medzi 10.00 a 17.00 nás budete môcť stretnúť na viacerých miestach. Poznačte si: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach a Eurovea v Bratislave, kde sa so sprievodným slovom speváčky a moderátorky Kristíny Prekopovej uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. V krajských mestách budeme navyše merať zrakové parametre deťom v predškolskom veku a dospelým, ponúkneme vám možnosť odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka a futbalovou loptou s jeho podpisom. Tešíme sa na vás!

Výnos verejnej zbierky bude použitý na:
o špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.;
• obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;
o odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;
o oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.

webygroup

Úvodná stránka