Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálne stránky obce PodbrezováHľadať
 
 

LOPEKO, n.o.

Nezisková organizácia LOPEKO

2018

Začiatkom roku 2018 sme sa pustili do realizácie projektu "PROšport areál". V rámci neho ako prvé pribudli ping pongové stoly (1 detský a 1 v štandardných rozmeroch), neskôr došlo aj k výstavbe dreveného altánku s dreveným posedením. Ako posledná bola osadená pružinová kladina. Projekt finančne podporila Nadácia COOP Jednota. 

ihrisko  ihrisko

V máji sme zorganizovali Cyklovýlet k Penziónu Hradisko. Počasie nám prialo a cestou sme stretli len minimum áut.

cyklovýlet

V auguste sme sa podieľali na organizácií 2. ročníka Šport & gril podujatia na multifunkčnom ihrisku v Lopeji. Deti si zasúťažili a zašportovali, tínedžeri si zahrali populárny florbal a ostatní si pochutili na grilovaných špecialitách a iných dobrotách.

Sportandgrill Sportandgrill Sportandgrill

Začiatkom septembra sme darovali lopejskej škôlke finančnú hotovosť 203 Eur z vyzbieraných 2% z daní. 

2% pre MS 2018.jpg

Koncom roka sme venovali lopejskej knižnici hodnotnú knihu z edície Kúzelné čítanie, ktorá interaktívnym spôsobom prevedie deti ríšou zvierat. Okrem toho sme počas roka zakúpili do lopejskej knižnice takmer 40 nových kníh a na úpravu priestoru sme prispeli nákupom nových záclon a obrusov. 

Knihy Knihy Knihy

2017

Ponúkame Vám prehľad našej činnosti v roku 2017.

Podujatia

Detský výstup na Šiklov. V máji sme spolu s deťmi  vystúpili na Šiklov. Akcie sa zúčastnilo veľa detí rôzneho veku, niektoré s rodičmi, starými rodičmi a tie väčšie aj samé. Všetkým deťom sme odovzdali malé darčeky.

Cyklistický výlet do Lomnistej. Začiatkom letných prázdnin sme sa s bicyklami vybrali na 10 km cyklotúru z Lopeja do Lomnistej a potom cez Jasenie a Predajnú späť.

Letné šport & gril podujatie. Toto príjemné komunitné podujatie spojilo rôzne generácie... kým tí najmenší športovali a súťažili, naši seniori sa zatiaľ postarali o grilované špeciality a všetci tak príjemne strávili svoj čas so známymi a susedmi.

Hravé popoludnie. V spolupráci s výrobcom spoločenských hier sme počas jesenných prázdnin v Dennom centre v Lopeji pripravili podujatie, na ktorom si deti mohli vyskúšať veľké množstvo nových spoločenských hier, ozdobiť si sklenené svietniky a zahrať si ping pong .

podujatia

Materská škola Lopej

Na začiatku školského roka 2017/2018 sme odovzdali 110 Eur Materskej škole v Lopeji. Za odovzdané peniaze sa deťom dali ušiť folklórne kroje, ktoré deti využijú počas vystúpení napr. na Slávnosti sv. Juraja, pri príležitosti úcty k starším a podobne.

MŠ

Lopejská knižnica

Počas roka sme lopejskej knižnici odovzdali 42 kníh v anglickom jazyku a ďalších 20, ktoré sme tiež získali darom. Pre knižnicu sme vyrobili na dvere informačnú tabuľu. Koncom roka sme vďaka sponzorskému daru zrealizovali projekt „Kniha na želanie“, vďaka ktorému sme podľa priania samotných čitateľov nakúpili 39 nových kníh pre knižnicu.

knihy  knižnica

V septembri sa nám podarilo získať grant 6000 Eur od Nadácie COOP Jednoty na náš projekt „PROšport areál“. Ide o projekt, ktorý má zlepšiť prostredie multifunkčného ihriska v Lopeji a rozšíriť možnosti športovania. Vďaka nemu v roku 2018 vybudujeme drevený altánok s posedením a osadíme 2 ping pongové stoly (1 detský a 1 pre dospelých).

 

2016

 

Vo februári sme zorganizovali Tvorivé dopoludnie pre deti, kde si staršie deti vyskúšali servítkovou metódou ozdobiť nádobu, vyrobili si darčekovú tašku a vyrobili a ozdobili si rámik na kresbu alebo fotografiu. Menšie deti si zatiaľ voľne tvorili s farebnými papiermi, vystrihovačkami a farbami.

 

Počas jari prebehla súťaž "Daruj knihu lopejskej knižnici a vyhraj", počas ktorej sme vyzbierali 66 kníh, ktoré poputovali do Obecnej knižnice v Lopeji.

 

Počas leta sme s deťmi podnikli 3 cyklovýlety v okolí Lopeja a okrem iného sme navštívili chovateľa exotických zvierat v Jasení.

 

Nepriaznivé jesenné počasie nám bohužiaľ znemožnilo uskutočniť poslednú plánovaná akciu v roku 2016 a to Detský výstup na Šiklov.

lopeko

 

2015

 

Nezisková organizácia LOPEKO vznikla v decembri 2015.

 

Jej záujmom je prostredníctvom získaných príspevkov z podielov na odvedených daniach (t.j. 2% z dane):

  • podporovať Materskú školu v Lopeji
  • dopĺňať knižný fond v Obecnej knižnici v Lopeji
  • organizovať voľnočasové aktivity pre deti (turistické túry, cyklotúry, tvorivé dielne, športové aktivity...)

 


 
ÚvodÚvodná stránka